צור קשר

אנרגיה סולרית להפעלת התיכון כיחידה עצמאית

חברת החשמל הכריזה על רכישת עודפי אנרגיה סולרית שתיוצר בטכנולוגיית תאים פוטוולטאים. היא הציעה לשלם 2.04 ₪ עבור כל קילוואט לשעה (תעריף גבוה מאוד יחסית) .
חברת החשמל הכריזה על רכישת עודפי אנרגיה סולרית שתיוצר בטכנולוגיית תאים פוטוולטאים. היא הציעה לשלם 2.04 ₪ עבור כל קילוואט לשעה (תעריף גבוה מאוד יחסית) .
בעקבות זאת הצעתי את הרעיון שבו מוסדות חינוך ינצלו את גגות המבנים יתקינו תאים פוטוולטאים ייצרו חשמל מאנרגיה סולרית – יחסכו עלויות וילמדו את הנוער על אנרגיה סולרית. התקנת צגים ליד המעבדות לביולוגיה בהם יוצג כמה חשמל מיוצר בכל פרק זמן ביום וכמה פחמן דו-חמצני נחסך מהאטמוספרה......

ניסיתי לדחוף זאת דרך פעילי איכות הסביבה – הרב מלכיאור שידוע בחיבתו הרבה לנושאים בתחום איכות הסביבה והיה אז יו"ר ועדת חינוך בכנסת – בסבלנות רבה נפגש איתי נתן המון תקווה שיזיז את הנושא אולם שום דבר לא זז!

התפנית חלה בחודש שעבר.
פנה אלי יו"ר "עמותת באר שבע ירוקה" מר חיים אדירי ( בעבר היה מנהל מעבדות כימיה במקיף א´!!! ) (בתיווך יוסי שטיימברג – מחסנאי מקיף א´ ופעיל למען איכות הסביבה)
הציע שאגיש את הפרויקטים בתחום איכות הסביבה שנעשים אצלנו בתיכון לפרס "גלובוס הירוק" שניתן ע"י אירגון "חיים וסביבה"
ביקש שאקבל את הצעתו להתנדב ל"עמותת באר-שבע ירוקה" ולקבל עלי את התפקיד: מדענית ראשית.

והחלטתי לקבל את הצעתו....

היום יש התייחסות להצעות שלי בתחום איכות הסביבה – הן מקבלות אוזן קשבת....ואולי גם סוף סוף יצאו לפועל.....

בחודש מרס הייתי בכנס "אדם וסביבה" בכנס היו - 48 משתתפים כנס קטן אולם עם אפשרויות להשפיע... הגיעו חברי כנסת והגיע עוזי לנדאו שאז כבר היה המועמד לשר התשתיות. במסגרת אותו כנס הצגתי את ה"אני מאמין שלי"- שניתן להגיע להישגים יפים בתחום איכות הסביבה אם מגייסים ומחנכים את הנוער לזה (ראה ערך "פרחים מוגנים" שהחל מהילדים ונכנס לכל בית בישראל!)

השתמשתי במצגת שהכנתי והצעתי את הרעיון של אנרגיה סולרית בביה"ס – הראתי שהעיר מודיעין קנתה את הרעיון ומנסה לזוז אתו קדימה.

גולשים שהתעניינו באנרגיה סולרית להפעלת התיכון כיחידה עצמאית התעניינו גם ב: