צור קשר

יום כדור הארץ

זוהי הפעם השישית שבה מצוין בארץ היום הבינלאומי.
רגע השיא המסורתי של יום כדור הארץ הוא כיבוי האור למשך שעה.

לפני 42 שנה, בשנת 1970, הסנטור האמריקני גיילורד נלסון ייסד את יום כדור הארץ. באותו יום, כ-20 מילון אמריקנים יצאו לרחובות וביקשו מהמנהיגים בוושינגטון, בירת ארה"ב לטפל בנושאים הסביבתיים.מאות ערים ברחבי העולם ישתתפו היום ביום כדור הארץ ,ביניהן 22 ערים בישראל

המודעות בעולם לנושאים העוסקים בשמירה על הסביבה וחשיבות האקולוגיה, הולכת וגוברת עם הזמן. משברי האוזון והאקלים מצליחים לחלחל אל תודעת הציבור ובמקביל מתחילים מנהיגי העולם להבין, כי מדובר במציאות כלל עולמית חדשה אשר יש לתת עליה את הדעת.

המשברים האקולוגיים האלו נובעים, בין היתר, גם כתוצאה משריפה של דלקים מחצביים, המשמשים כיום כמקור האנרגיה העיקרי בעולם. החברה האנושית מנצלת את הדלקים האלו ביחס גבוה בהרבה מהקצב שבו הם מתחדשים, כך שמדובר על מקור אנרגיה מתכלה. ייצור החשמל, גורם גם הוא להשלכות חמורות ביותר על איכות הסביבה ומהווה את אחד הגורמים המזהמים ביותר.

על מנת לשנות את המדרון התלול בו צועדת האקולוגיה העולמית, נעשה מאמץ רב לפתח מקורות אנרגיה חדשים של אנרגיה חלופית  ואנרגיה מתחדשת.

 כתוצאה מתהליכים אלו,  אנרגיה סולרית הופכת להיות אחת מהטכנולוגיות העיקריות בכל הנוגע לייצור חשמל.

למקיף א' ועמותת "באר שבע ירוקה" יש חלק נרחב ברעיון שימוש בגגות בתי הספר להפקת אנריה סולרית בבאר-שבע. רעיון זה נמצא היום בשלבי פיתוח מתקדמים ע"י החברה הכלכלית לפתוח ב"ש 

 

לכתבה שהופיעה היום במעריב

ליקטה דר' עדנה בן-יצחק

פרסום ראשון :22/04/2012 08:13:49
עדכון אחרון :22/04/2012 09:06:43